Kuu aja pärast stardib esimene Haapsalu maraton

Veidi enam kui kuu aja pärast, 18. mail 2014.a. antakse stardipauk esimesele Haapsalu jooksumaratonile, mille põhidistants kulgeb suures osas vanal raudteetammil paikneval Läänemaa Terviseteel ja läbib seejärel Haapsalu kauneimaid paiku. Maratonidistants on avatud ka kepikõndijatele. Lisaks Ristilt alguse saavale 42 km maratonile toimuvad Haapsalu linnas 10 km jooks ja 10 km kepikõnd.

Läänemaa ainsa jooksumaratoni algatajad ning Haapsalu linnavalitsus ootavad osalema kõiki spordisõpru, kes soovivad end proovile panna jooksumaratonil või peavad lihtsalt lugu liikumisharrastusest.

„Mõte korraldada Haapsalu jooksumaraton sai alguse isiklikust kogemusest, mille saime koos sõpradega detsembris mööda Läänemaa terviseteed Ellamaalt Haapsallu joostes ja matkates,” rääkis Haapsalu maratoni üks algata ja ürituse peakorraldaja Kalev Käosaar. “Jalasõbralik pinnas, soe ilm ning hea seltskond tekitasid soovi saadud positiivset emotsiooni ka teistega jagada. Jõudsime otsusele, et maratoni võiks korraldada avaliku üritusena, seda enam, et Läänemaa on üks väheseid maakondi, kus ühtegi jooksumaratoni polegi.“

Haapsalu linnapea Urmas Suklese sõnul on suurepärane, et korraldajad just Haapsalu leidsid ning loodab, et kevadisest Haapsalu maratonist saab traditsioon. „Haapsalu esimese maratoni teeb eriliseks just see, et tänu läbimõeldud rajavalikule saavad jooksjad osa Haapsalu kaunitest paikadest ja ajaloost,“ lisas Sukles.

Jooksumaratoni start antakse pühapäeval, 18. mail kell 11.00 Ristil ning kepikõnnimaratoni start sealsamas tund aega varem, kell 10.00. Osalejate transport maratoni stardipaika toimub Haapsalu lossihoovist.

10 kilomeetri jooksjad ja kõndijad lähevad võistlusrajale kell 13.30 Haapsalu lossihoovist, kus ühtlasi asub kõigi võistlusalade finiš.

Kõikidel distantsidel osalejatele tagatakse nii võistlusrajal kui finišis toitlustus. Lõpetajaid ootab raja eduka läbimise eest meene.

Registreerimine Haapsalu maratonile internetis on avatud kuni 16. maini. Võistluspäeva hommikul saab veel osalema registreeruda kuni kella 09.00 Haapsalu maratoni võistluskeskuses, mis asub Haapsalu lossihoovis.

Info registreerimise ja osalustasude kohta:

http://www.haapsalumaraton.ee/registreerimine

Facebookis https://www.facebook.com/haapsalumaraton.