Haapsalu poolmaratoni start 2016

Neljas Haapsalu maraton üllatab uue aja ja uue rajaga!

Sel kevadel neljandat korda toimuv Haapsalu maraton liigub oma varasemalt toimumisajalt paari nädala jagu varasemaks, täpsemalt siis aprillikuu eelviimasele päevale, 29. aprillile. Toimumisaja muudatuse peapõhjuseks on senini Haapsalu maratoniga samal nädalavahetusel toimunud lõunanaabrite maratonijooksu tippsündmus – Riia maraton, mis neelas ära enamiku Eesti maratoonaritest. Lisaks sellele ilmus 2016 aastal kalendrisse ka Viimsi jooks, mis samuti Haapsalust osalejaid ära viis. Uue toimumisaja lähim jooks on kaks päeva hiljem toimuv Eesti ilmselt legendaarseim jooks ümber Viljandi järve, kuid korraldajana loodan, et see mõjutab Haapsalu maratoni osalejaskonda vähem kui suuremad tõmbekeskused Riia ja Viimsi!

Kui 10km ja 21,1km pikkused distantsid nii jooksjate kui kepikõndijate jaoks jäävad võrreldes eelmise maratoniga samaks, siis maratoni raja oleme taas ümber mänginud, loodetavasti nüüd lõplikult. Nimelt alustavad maratonil osalejad oma jooksu Haapsalu raudteejaamast piki Terviseteed suunaga Tallinna poole, jooksevad 10,5km peaaegu Taebla külje alla ja siis sama teed pidi tagasi raudteejaama juurde – nii saab täis esimene 21km. Sinna otsa tuleb joosta juba eelmisest aastast tuttav 21km ring, mis kulgeb Rohuküla, Pullapää ja Haapsalu mereäärsete teede-tänavate kaudu tagasi raudteejaama ette, kus täitub 42km. Ning siis jääb veel joosta uhke kaar ning lõpetada maraton Haapsalu raudteejaama perroonil.

Poolmaratoni jooksjad ja kepikõndijad stardivad raudteejaama juurest suunaga Rohuküla poole, läbivad eelpool kirjeldatud 21km pikkuse ringi ning lõpetavad samuti perroonil. 10km jooksjad ja kepikõndijad teevad sama ringi lühendatud versiooni, läbides 21km pikkuse ringi esimesed 2km ja viimased 8km ning ka selle jooksu finišijoon on raudteejaama perroonil. Radade detailne kulgemine on nähtavad SIIT!

Avame IV Haapsalu maratonile registreerimise 10. veebruaril! Enne registreerumma asumist palume tutvuda ka sündmuse JUHENDIGA!

Ootame ilmataadilt sobivat ilma ning rohkesti osalejaid, et maha pidada järjekordne tore jooksupidu Haapsalus!

Korraldajate nimel,
Ivar Tupp
info@haanjamatkad.ee
511 4179